ładowarka samochodowa do telefonu

Telefon komórkowy to nieodłączne narzędzie komunikacji większości z nas. Rozwój technologiczny sprawił, że w dzisiejszym świecie smartfony wyposażone są w różnorodne aplikacje i coraz większe wyświetlacze. Wszystkie te udogodnienia są jednak bardzo energochłonne, przez co baterie w urządzeniu wymagają częstszego ładowania. Wyposażenie dołączane do nowo zakupionego sprzętu pozwala na bezproblemowe ładowanie baterii przy użyciu standardowego gniazdka sieciowego. Czynność ta komplikuje się w momencie, gdy ulega on rozładowaniu poza domem, np. w podróży. Aby umożliwić naładowanie telefonu w trakcie podróży samochodem, stworzono ładowarki samochodowe.

Z powodu różnic w rodzaju wejścia między domowym gniazdkiem elektrycznym a samochodowym, które najczęściej występuje w postaci gniazdka zapalniczki, do naładowania smartfona w podróży, należy używać specjalnej wtyczki. Aby ją zastosować, wystarczy wyciągnąć zapalniczkę i w jej miejscu zamocować końcówkę ładowarki.

Rodzaje ładowarek samochodowych

Ładowarki samochodowe dostępne są w wielu wersjach. Istnieją modele, które posiadają jeden lub kilka wejść USB. Dedykowane są one telefonom, które w standardowej ładowarce posiadają odłączany kabel. W przypadku ładowarki z wieloma wejściami można jednocześnie naładować kilka urządzeń. W starszych modelach, kabel ładowarki może być zamocowany na stałe. Należy wtenczas dobrać ładowarkę samochodową, zakończoną odpowiednią wtyczką, pasującą do gniazdka telefonu.

Ładowarki cechują się także określonym napięciem i wartością prądu wyjściowego. Pierwszy z parametrów jest stały i równy wartości standardowego złącza USB, czyli 5V, natomiast prąd może się różnić w poszczególnych wariantach. Zasadą jest, że im wyższy prąd, tym skuteczniejsze ładowanie urządzeń o wyższym zapotrzebowaniu na energię. Zakup za słabej ładowarki może nie spełniać dobrze swojego zadania i nie nadążać ładować telefonu, który nawet w trakcje procesu zasilania może ulec rozładowaniu. Aby dobrać odpowiednią wartość prądu wyjściowego dobrze jest porównać go z informacją na standardowej ładowarce, dołączonej do smartfona.

Warto wiedzieć, że istnieją także specjalne rozdzielacze do zapalniczek samochodowych, które umożliwiają korzystanie z więcej niż jednego urządzenia, czyli np. można za ich pomocą ładować telefon i podłączyć lodówkę czy odkurzacz samochodowy. Niektóre z nich posiadają wbudowaną ładowarkę, co zwalnia z konieczności zakupu dodatkowego urządzenia.

Spośród asortymentu dostępnego na rynku znajdują się produkty różnych marek, zarówno tych znanych jak i nierozpoznawalnych. Najlepszym wyborem jest zakup urządzenia znanego producenta, ponieważ zakup produktu nieznanej firmy może nie spełnić oczekiwań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *