akcesoria do telefonu

Smartfony praktycznie wyparły już tradycyjne telefony komórkowe, które główni służyły do odbierania i wykonywania telefonów. Większość ludzi posługuje się telefonami, które umożliwiają o wiele więcej, zatem są zdecydowanie bardziej popularne. Jednak sam smartfon wymaga kilku gadżetów, które nie tylko ułatwiają z korzystanie z niego, ale dodają mu dodatkowe funkcje.

Etui do smartfona oraz szkło ochronne

Każdy posiadacz smartfona wie, że jednym z pierwszych akcesoriów kupowanych po nabyciu nowego smartfona jest etui ochronne oraz szkło hartowane na ekran. Jest to podstawowy zestaw, dzięki któremu telefon jest chroniony przed mechanicznymi otarciami obudowy, a także przed upadkiem. Ochronne szkło hartowane zapobiega powstawaniu rys na wyświetlaczu. Jest też niezastąpione w razie upadku, ponieważ ekran dzięki temu nie pęknie. Etui na smartfona może występować w różnych wersjach. Najzwyklejsze modele to tylko silikonowe albo plastikowe obudowy, chroniące tył telefonu. Inne etui występują w formie kabury i posiadają dodatkową kieszonkę na dokumenty czy banknoty.

Uchwyty, statywy oraz podstawki do smartfona

Obecni smartfony posiadają przekątną ekranu nawet 6 cali, co pozwala na komfortowe oglądanie filmów czy czytanie książek na telefonie. Dla ułatwienia można posłużyć się podstawką albo statywem. Można dzięki temu oglądać czy czytać bez trzymania telefonu. Podczas długiego oglądania jest to bardzo wygodne. Wszyscy, którzy używają nawigacji GPS w samochodzie docenią także uchwyt na smartfona. Mają ona zazwyczaj regulowane ramiona oraz obrotowy uchwyt. Taka możliwość regulacji pozwala na dostosowanie położenia telefonu według indywidualnych preferencji kierowcy. Uchwyty posiadają przyssawki, a można go zamontować zarówno na przedniej szybie, jak i na desce rozdzielczej.

Zestaw głośnomówiący

Będąc w temacie korzystania z telefonu podczas jazdy samochodem nie można nie wspomnieć o tym, jak niebezpieczne jest jednoczesne prowadzenie auta oraz rozmawianie przez telefon. Aby zapewnić sobie swobodę oraz nie narażać się na wypadek, należy użyć zestawu głośnomówiącego. Samrtfonowe akcesoria tego typu najczęściej łączą się przez Bluetooth i umożliwiają odbieranie oraz rozłączanie rozmów bez odrywania rąk od kierownicy. Zestaw głośnomówiący przyda się także do słuchania muzyki, która znajduje się w pamięci smartfona.

Głośniki przenośne do smartfona

Ostatnim, najczęściej kupowanym gadżetem do smartfona, są głośniki. Zestaw głośników albo jeden głośnik mogą występować  w wersji przewodowej oraz bezprzewodowej. Bardziej wygodne oraz chętniej używane są głośniki bezprzewodowe. Łączą się one z telefonem za pośrednictwem Bluetooth i umożliwiają głośne słuchanie muzyki albo oglądanie filmów. Taki zestaw głośników będzie idealnym rozwiązaniem na imprezę albo wyjazd, gdzie nie ma możliwości skorzystania z prądu i podłączenia tradycyjnego sprzętu grającego. Poza tym dzięki podłączeniu głośnika do telefonu można słuchać muzyki także z Internetu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *